За переказ будь-якої суми на картку українцям доведеться заплатити 19,5% податку

Відтепер громадяни України, які отримують кошти на банківську карту від людей, що не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, брати та сестри, баба та дід, онуки) змушені будуть платити податок.

Так, якщо громадянин отримує кошти на банківську карту, то до 1 травня 2021 року він має вказати цей факт в податковій декларації, а до 1 серпня – сплатити податок.

Розмір податку становить 18% + 1,5% військового збору.

За подарунок у вигляді нерухомості або автомобіля доведеться заплатити 6,5% вартості.

Примітно, що податком з доходів банківських карт буде обкладатися тіло доходу – трудового, інвестиційного, від продажу, сімейного або державно-соціального. Навіть якщо людина продає свої річ в інтернеті, отримуючи гроші на карту, за це доведеться сплатити податок.

Юристи Телеграм-каналу «Адвокат права» пояснюють новий вид оподаткування простим прикладом: «Катя продала Васі свій велосипед за 1000 грн. Вася – за діджиталізацію, тому скинув Каті грошики на банківську карту. А Каті…довелося заплатити 19,5% податку».

Зазначається, що платити податок потрібно буде навіть в тому випадку, якщо ви продаєте своє речі в інтернеті, бо це теж рахується як прибуток.

Єдина операція, яка не буде оподатковуватися, це кошти, повернуті в рахунок боргу. Для цього в призначенні транзакції необхідно вказати факт повернення по позики.

Юристи додають, що 31 січня 2020 року в Україні не існує банківської таємниці. НБУ прийняв постанову №13 «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці», що дозволяє банку продавати звіти про операції на картках всіх фізичних осіб без їх згоди. Відсутні будь-які обмеження щодо такого звітування банками.

Оновлено 19.02.2020 о 14:46: 

Державна податкова служба на своїй сторінці у Facebook роз’яснила, що нових податків вводити не збирається. “Інформація про те, що вводиться новий податок і тепер будуть оподатковуватися всі кошти, які надходять на приватні картки, не відповідає дійсності”, – говориться у повідомленні.

В той же час ДПС зазначає, що оподаткування здійснюватиметься виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

“Інформація про банківські рахунки звичайних фізичних осіб (які не є ФОПами) може бути надана банком лише:

  • за запитом ДПС – щодо наявності банківських рахунків;
  • за рішенням суду – про рух коштів чи про будь яку іншу інформацію щодо рахунка.

“Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття більш детальної інформації по ньому (про рух коштів тощо) зобов’язана звернутися в суд”, – говориться у повідоменні.