Про що українці просять президента: ТОП петицій

У своїх зверненнях народ вимагає повернути Уляну Супрун і дати "Народного артиста" Монатіку

/ Фото: president.gov.ua

Українці активно продовжують покладати свої сподівання і надії на президента Володимира Зеленського – за майже чотири місяці його президентства веб-портал гаранта обріс тисячами всіляких петицій. Люди вимагають підвищити зарплати, захистити дітей і навіть відзначити званнями артистів. Що ще просить народ у лідера нашої країни, дізналися "Сьогодні".

Потяги і Супрун

Традиційно громадян найбільше цікавить соціальний аспект: на сайті повно свіжих петицій про зниження пенсійного віку, перегляд прожмінімуму, збільшення мінзарплати тощо. Такі ініціативи часто не містять чіткого пояснення їх доцільності, дублюються і, як правило, набирають мало голосів. Проте одна з них досить популярна і набрала більше 7,6 тис. підписів. У ній йдеться про збільшення допомоги по догляду за дитиною з 860 грн в місяць до розміру прожмінімуму (сьогодні для дітей це 1699 грн).

Інше "модне" клопотання – пропозиція схвалити закон про захист дітей від сексуального насильства, воно теж набрало близько 7,5 тис. голосів. Нагадаємо, Рада прийняла законопроект, але нещодавно його ветував президент через неоднозначні правила застосування до педофілів хімічної кастрації.

Активно просить народ і дозволити авіасполучення з Росією.

"Через скасування авіасполучення страждають в основному українці, які не можуть бачитися з родиною", – пояснюють ініціатори петиції, яка вже набрала майже п'ять тисяч голосів.

Стільки ж підписів і схоже обгрунтування і у іншої пропозиції – запустити потяги до Криму.

Однією з найбільш актуальних тем у творців петицій є припинення фінансування партій з держбюджету. Причому як всіх, так і окремих.

"Нехай партії існують за членські внески", – пропонують автори, або: "Нехай самі знаходять донорів".

Одне з таких пропозицій навіть набрало потрібної кількості голосів і вже на розгляді. До слова, більше 25 тис. підписів зібрали і під проханням залишити Уляну Супрун і далі керувати Міністерством охорони здоров'я.

Змова і Монатік

Виступають громадяни і з іншими пропозиціями – наприклад, відновити ядерний статус нашої держави. Ініціатор пояснює, що підписанти Будапештського меморандуму майже не захищають територіальну цілісність України, а тому ми повинні взяти справу в свої руки. "Світ поважає сильних", – підкреслює автор. Днями з'явилася петиція перейменувати Міноборони в Міністерство збройних сил – мовляв, відомство не тільки обороняти має, а й наступати. Правда, і перша, і друга ініціатива поки не набрали і десятка голосів.

Рясніє портал президента і менш серйозними проханнями. Так, надто віддані фанати вимагають у гаранта дати звання "Народний артист" співакові Монатіку – поки таких набралося близько 200 чоловік. Інші ж пропонують "видати закон про заборону куріння на балконах", закрити гральні заклади, дозволити дітям без щеплень ходити в школу і навіть перевірити, чи не в змові два великих мобільних оператори – адже вони "по кілька разів на рік синхронно піднімають тарифи".

Не звільнив міністра, але розпустив ВР

Всього Володимир Зеленський встиг відповісти на дев'ять петицій, чотири з яких стосувалися відставок. З приводу своєї гарант пояснив, що це можливо в разі його смерті або імпічменту, а оскільки він здоровий, то поки що запропонує депутатам прийняти закон про імпічмент. Андрія Богдана Зеленський таки звільнив з посади глави АП, щоправда, тут же призначивши керівником ОП. А ось прохання відсторонити міністра МВС Арсена Авакова відхилив – мовляв, це поза його компетенцією. Відповідаючи на петиції, президент достроково розпустив Раду, відмовив у легалізації зброї і пообіцяв звернутися до Кабміну з приводу введення Дня працівників кримінально-виконавчої служби, а ще – обговорити зменшення кількості нардепів.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" писали про те, що за останні кілька місяців глава держави дав кілька відповідей на звернення громадян. Як повідомляли новини "Сьогодні", останній раз Зеленський відповів на петицію про скорочення кількості депутатів Ради. Варто відзначити, що він підтримує подібну ініціативу.

Також Зеленський відповів на петицію про звільнення Авакова. Українці попросили президента відправити главу МВС у відставку, але він пояснив, чому це неможливо.

А ще експерти розповіли про що говоритьнебажання Зеленського легалізувати зброю. Але при цьому новий президент стає все більш популярним:

0:00 / 2:49