Літня аптечка: на скільки подорожчали базові ліки, які можуть знадобитися у відпустці

Мінімально необхідний набір ліків подорожчав за рік на 10%

Літній відпочинок не тільки задоволення, але і можливі проблеми зі здоров'ям: застуда, дрібні травми – подряпини, потертості, раптовий головний біль і розлади шлунково-кишкового тракту. 

Ми відібрали найнеобхідніші медпрепарати і "розклали" їх по умовних пакетах: від травм, болезаспокійливі, від шлунку тощо (див. інфографіку). До речі, радимо так зробити в реальності, додавши в кожен пакетик етикетку з добре помітним написом (наприклад, "Від головного болю"), що вказує, де що знаходиться, щоб в екстрених випадках не втрачати часу на пошуки потрібної таблетки або мазі.

Фото: "Сегодня"

За оцінкою аналітиків Економічного дискусійного клубу (ЕДК), за рік найпопулярніші ліки стали дорожчими в середньому на 10%. Тобто якщо зараз наш лікувальний набір коштує 820 грн, то рік тому на нього треба було витратити близько 740 грн, або на 80 грн менше. Як роз'яснив нам виконавчий директор ЕДК Олег Пендзин, зростання цінна ліки в Україні викликаний такими головними причинами: підвищенням зарплат, подорожчанням комунпослуг і тим, що виробники і імпортери заклали в ціну ризик девальвації гривні до 28 грн/дол.  

Щеплення здорожчать тур на 20%

Для безпечної поїздки в багато країн Африки, Південної Америки та Азії потрібні, крім аптечки, ще й щеплення, нагадують медики. Обов'язково треба зробити вакцинацію від жовтої лихоманки (вона не лікується, а смертність настає в 60% випадків). Ціна питання – від 1000 грн. Також лікарі радять зробити щеплення від гепатиту А (500 грн) і В (300 грн), черевного тифу (900 грн), кліщового енцефаліту (1000 грн), поліомієліту (600 грн). Щепитися треба мінімум за два тижні до поїздки, щоб встиг виробитися імунітет. Також за два тижні варто почати прийом таблеток проти малярії, це ще до 200 грн. Набір щеплень для поїздки в Індію або Таїланд обійдеться туристу в 4500 грн, або плюс 15-20% до вартості туру.

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" писали про те, чому не можна безконтрольно приймати знеболюючі. Лікарі кажуть: спочатку слід знайти причину болю, яку і почати лікувати. І не обов'язково болезаспокійливим.

0:00 / 2:56