ФАХІВЦІ ДОНЕЧЧИНИ НАВЧАЛИСЯ РОЗРОБЛЮВАТИ ПРОЕКТИ БЛАГОУСТРОЮ ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ.

Паркові зони є серцем будь-якого міста, провідними елементами міської системи озеленення і, безперечно, відіграють значну роль у житті не тільки великих мегаполісів, але і невеликих провінційних містечок.

У містах та містечках Донеччини чимало парків перебувають у незадовільному стані. Цього року до Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища увійшли декілька природоохоронних заходів з реконструкції міських парків та озеленення міст. Але на різних етапах підготовки та безпосередньої реалізації проектів місцеві спеціалісти стикнулися з цілою низкою проблем.

Проаналізувавши ці проблемні питання, департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації 27 вересня 2016 року вже вдруге організував навчальну поїздку фахівців міських рад, до чиїх повноважень відносяться питання благоустрою, до м. Харків, де успішно реконструйовано декілька парків, які сьогодні є одними з яскравіших прикладів паркового мистецтва.

Головною метою поїздки було на прикладі діючих, нещодавно оновлених парків ознайомитися з механізмом проектування та реконструкції, основними технологіями, матеріалами, що застосовуються, поспілкуватися з фахівцями цієї галузі, які проводили ці роботи.

До навчальної групи увійшли представники департаменту капітального будівництва Донецької облдержадміністрації, міських рад Бахмуту, Дружківки, Краматорська, Новогродівки, Торецька, Миколаївки, Покровська.

Оглядаючи основні паркові зони Харкова (Центральний парк культури та відпочинку ім. Горького, Саржин Яр, Еко-парк Фельдмана та Сад ім. Т.Г.Шевченка) учасники поїздки з’ясовували нормативи та вимоги до складання проектної документації, технічні показники проектування, особливості фінансування та подальшої експлуатації об’єктів.

Фахівець підприємства, яке є генеральним проектувальником всіх цих об’єктів відповіла на численні запитання гостей та акцентувала їх увагу на деяких моментах організації паркової зони. Було зазначено, що функціональний профіль парку, його архітектурно-ландшафтний вигляд повинні визначатись індивідуально для кожного населеного пункту; потрібно узгодження будівництва парку із загальними планами розвитку мережі культурно-побутових установ міста, облік розташованих поблизу об'єктів обслуговування масового відпочинку населення, транспортних комунікацій.

Спеціалісти з Донеччини, у свою чергу, намагались знайти те, що можна було б застосувати при розробленні проектів благоустрою та озеленення

своїх міських територій. Так, головний архітектор м. Дружківка Ірина Сивоплясова, яка саме зараз працює над таким проектом, відзначила дуже вдале зонування парку ім Горького (функціональне, з урахуванням інтересів різних вікових категорій відвідувачів, тематичне, з використанням етно-мотивів різних країн, тощо), уміле використання малих архітектурних форм. Вона також поділилася намірами створення українського етно-парку в Дружківці.

Учасники з Новогродівки, де вже розпочалися роботи з реконструкції скверу ім.Тараса Шевченка, і з Торецька, де роботи тільки плануються, також знайшли для себе багато цікавих моментів. Зокрема, присутні помітили, що для гармонійної загальної картини потрібно приділяти велику увагу навіть дрібним деталям; при розміщенні комерційних об’єктів, ландшафтному дизайні необхідно прагнути до того, щоб парк виявився цілком завершеним, гармонійним і цілісним творінням в єдиному стилі. Сподобалися також ідеї розміщення фонтанчиків з питною водою, рішення з музичною системою та вдосконалена система безпеки.

Підбиваючи підсумки поїздки, хочеться виразити надію, що наші місцеві фахівці невдовзі здивують нас своїми творчими можливостями, новими ідеями, а отримані знання будуть втілені у грандіозні проекти.