Ремінь безпеки знижує ризик травмування у разі ДТП в 5-10 разів!

Ремінь безпеки знижує ризик травмування у разі ДТП в 5-10 разів!, фото-1
16.05.2018



Упертість багатьох українців (і водіїв, і пасажирів), з якою вони відмовляються пристібатися в автомобілі, пояснити складно, а самі вони часто пояснюють свою відмову від ременя безпеки досить дивними причинами.

Багато водіїв не користуються ременем, тому що ... бояться його. Водії запевняють, що при бічному ударі ремені безпеки можуть задушити водія, а під час фронтального зіткнення вони ламають ребра. А деякі впевнені, що якщо людина не пристебнута, то при лобовому зіткненні він вилетить через лобове скло на м'яку травичку і залишиться цілим і неушкодженим.

Велика частина цих міфів пов'язана з тим, що багато людей просто не розуміють принципу роботи ременя безпеки, вважаючи його лише вигаданим інспекторами приводом «причепитися» до водія і оштрафувати його. На жаль, досить часто це розуміння приходить лише після аварії.

Багато українських водіїв вважають людей, які пристібаються, «чайниками». І навіть ображаються на пасажирів, якщо ті користуються цим засобом безпеки – «не варто, я добре воджу». Але віра в те, що саме з тобою нічого не станеться, не повинна суперечити логіці і розсудливості.

Адже можна водити ідеально, але немає ніякої впевненості в тому, що водій авто в сусідньому ряду їздить точно так же добре. А пристебнутий ремінь безпеки дозволяє скоротити удвічі ймовірність смертельних наслідків при аварії і в 5-10 разів скоротити наслідки зіткнення на невеликій швидкості (до 50 км на годину).

Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за непристебнуті ремені безпеки передбачений штраф у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно п. 5.2 Правил дорожнього руху «Пасажири повинні під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки, бути пристебнутими». Ця вимога стосується і переднього пасажира, і тих, хто сидить позаду людей.

А пункт 2.3 ПДР свідчить: «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний на автомобілях, обладнаних підголівниками та ременями безпеки, користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями».

Однак безпека водія і пасажирів перш за все залежить від самосвідомості кожного з них, від того на скільки людина дорожить своїм життям і життям інших. Не забувайте – дорога не прощає помилок.

Реміньбезпеки ризиктравмування ДТП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію