Як не отримати травму взимку

Як не отримати травму взимку

Взимку не тільки холодно і незатишно, але й просто небезпечно через ожеледицю, яка утворюється на вулицях та на територіях підприємств.

Як же вберегтися від падіння і травми?

Постарайтеся дотримуватись нескладних порад, якими нерідко нехтують, але які дуже важливі.

Літнім людям в ожеледь краще скористатися тростиною або палицею з жорсткою гумовою насадкою на кінці, тоді ймовірність травми буде менше.

Жінкам треба повністю відмовитися від взуття на високих підборах, а тим більше на шпильках. Чоботи мають бути на низькій товстій гнучкій рельєфній підошві, тоді вони не будуть ковзати. До речі, багато в чому це залежить і від матеріалу, з якого зроблена підошва. Звичайно, вже навряд чи вийде знайти взуття з підошвою з натурального каучуку, який ідеально тримає на льоду, проте можна вибрати досить надійні чоботи, якщо уважно придивитися до підошви. Вона повинна бути пористою, шорсткою, і мати великий рельєфний малюнок.

Взуття взимку повинно бути без каблуків, на суцільній підошві, краще рифленою. Якщо зносилася задня частина підошви або каблука, то її слід відремонтувати, так як на слизькій поверхні зростає ризик впасти навзнак, а це дуже небезпечно.

Для пересування по слизькій дорозі є кілька пристосувань:

– Із клаптиком валянка, наклеєного на каблук, ви не впадете при ходьбі по “голому” льоду;

– Стануть в нагоді на підборах і рифлені гумки від лиж;

– Нанесений на підошву клей з піском, теж полегшить ходьбу по ожеледі. Підберіть клей за матеріалом підошви. Якщо підошва мікропорок, то потрібен гумовий. Підошву перед нанесенням клею потрібно висушити і знежирити.

Як правильно пересуватися в ожеледицю?

Найчастіше в падіннях винні самі пішоходи. Це – неуважність, нехтування небезпекою, вічний поспіх, відсутність елементарних знань і навичок.

Ось кілька рекомендацій:

– Наблизившись до небезпечної, слизької ділянки, різко знижуйте темп ходьби, якщо навіть перед вами йде потрібний вам автобус або трамвай;

– Вийміть руки з кишень, якщо, звичайно, вони не зайняті сумкою, портфелем або іншою ношею. Вільні руки допоможуть встигнути амортизувати удар об крижану поверхню ліктем або плечем при несподіваному падінні;

– При ходьбі ледь розставте ноги в сторони для збільшення стійкості, трохи нахиліть корпус вперед і трохи розслабте ноги в колінах (як би присядьте), щоб бути готовим до несподіваного падіння;

– Пересувайте ноги як би ковзаючи, як при ходьбі на лижах, намагайтеся ступати на всю підошву для більшої опори й не перетинайте нерівності на носках або п’ятах, так як при цьому ризик падіння і травми значно зростає. У зимовий час намагайтеся виходити з дому заздалегідь, щоб не поспішати і мати можливість йти повільніше і уважніше, особливо, якщо з вами дитина.

Якщо ви все-таки падаєте, постарайтеся розподілити удар на можливо більшу частину тіла. При падінні на одну точку (руку, коліно і т. п.) вірогідність перелому є набагато вищою.

травми профілактика якнетравмуватися поради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію