Реєстрація нерухомості за померлою особою

У вересні 2016 року постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до  Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та врегульовано питання реєстрації права власності на нерухоме майно за померлою особою – спадкодавцем.

До цих змін, якщо право власностіна нерухоме майно на момент виникнення  підлягало державній реєстрації, то відсутність такої реєстрації не давала можливості оформити спадкове право. В таких випадках нотаріуси змушені  були відмовляти у видачі свідоцтва про право на спадщину і права спадкоємців визнавались в судовому порядку. 

Сьогодні законодавство дає можливість вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформацію про право власності спадкодавця, що набуто ним за життя.

З метою подальшого оформлення спадщини, спадкоємці мають право подати заяву про державну реєстрацію  права власності спадкодавця,звернувшись до державного реєстратора в межах області, де розташоване майно та зареєструвати право власності за померлою особою. Також,  зареєструвати право власності за померлою особою  можливо у нотаріуса, який відкрив спадкову справу і це буде більш зручніше.

До заяви треба додати документи,що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно,  витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.

Державна реєстрація права власності на підставі заяви спадкоємця проводиться шляхом внесення до Державного реєстру прав на нерухоме майно відомостей про спадкодавця з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи.

В подальшому відомості, наявні в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно будуть підставою для оформлення спадщини нотаріусом у власність спадкоємця.

Таким чином, прийняті новели законодавства  дозволяють спадкоємцям економити час та кошти.

Відділ взаємодії з суб’єктами

державної реєстрації

та підвищення кваліфікації

державнихреєстраторів

Управління державної реєстрації 

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов