Тренінг з цифрової безпеки для журналістів, які працюють в зоні конфлікту

Журналістів з Новогродівки запросили на «Дводенний загальний базовий тренінг з цифрової безпеки для журналістів, які працюють в зоні конфлікту» у м. Київ. 25-26 квітня 2016 року ГО “Інтерньюз-Україна”, за ініціативи DSS380 (Digital Security School Ukraine), підтримки Internews Network, запросили журналістів, які працюють в зоні конфлікту на дводенний загальний базовий тренінг з цифрової безпеки.

На тренінгу зібралися журналісти з різних міст: від великих - Київ, Тернопіль, Харків, Одеса; до малих - Мелітополь, Краматорськ, Новогродівка. Кожен з учасників розповів з якими труднощами він має справу у своїй журналістській діяльності та які питання хотів би розібрати для подальшого вдосконалення своєї роботи. Під час активного розвитку конфлікту та після його завершення важливу роль відіграють мас-медіа, які формують думку аудиторії про саме явище та його наслідки. Розвитку конфлікту багато в чому сприяють саме засоби масової інформації, які, маніпулюючи думками аудиторії та пропагуючи певні ідеали, зумовлюють виникнення реакції своєї аудиторії, яка в подальшому й впливає на перебіг конфліктної ситуації. Особиста безпека для журналіста, як і для простої людини, яка знаходиться у зоні конфлікту дуже важлива. Але для журналіста, окрім власної безпеки, не менш важливим аспектом є цифрова безпека. Засоби масової інформації, висвітлюючи проблему, мають можливість не просто передати факт, а й вплинути на його сприйняття аудиторією, сформувати конкретну думку про подію чи явище, зумовити виникнення позитивних чи негативних емоцій.

Важливо, щоб ця інформація не потрапила до рук зловмисників.

IMG_6295

Микола Костинян – тренер з цифрової безпеки, протягом 2-х днів знайомив учасників з наступними темами:

  •  захист облікових записів (пошта, соціальні мережі)
  •  захист пристроїв від конфіскації, викрадення, втрати тощо
  •  захист пристроїв від шпигунських програм та вірусів
  •  захист з'єднання з інтернетом
  •  захист переписки та голосових розмов

Богдана Бабіч – журналіст « Спільно ТВ» м.Київ, розповіла про викрадення телефону у кореспондента їх каналу під час роботи уСаках та презентувала відео з їх краденого телефону, де зловмисники з його допомогою висвітлили та відкоментували події зовсім не так, як було насправді. Відео викладено в інтернеті і набрало вже понад 300 000 переглядів.

Денис Гресько – керівник сайту «06237 com.ua» м. Новогродівка, зробив презентацію на тему «Інтернет провайдери Донецької області» . У своєму виступі він акцентував увагу на тому, звідки користувачі провайдерів міст Новогродівки та Селидове черпають інтернет трафік та куди він в подальшому прямує.

IMG_6304

 Медіакомпанії та, за можливістю, уряди мають проводити регулярні тренінги з цифрової безпеки в зоні воєнного конфлікту для репортерів, які планують висвітлювати бойові дії – бо це насамперед великий крок для надання достовірної інформації українському народу, якої, нажаль, їм так бракує.

54 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов