Вугілля: завозимо африканське, а своє нехай псується на складах

За повідомленням прес-служби державного холдингу «Центренерго», на дві українські теплоелектростанції – Трипільську на Київщині та Зміївську на Харківщині – з 29 серпня почне надходити енергетичне вугілля з Південно-Африканської Республіки. 71,7 тис. тонн вантажу доставили морем ще минулого четверга, 25 серпня. Перші 50 вагонів мають доставити на склади Трипільської ТЕС. Повне розвантаження всіх контейнерів судна Coronis займе чотири-п'ять днів, тобто до 29-30 серпня.

У "Центренерго" уточнили, що паливо купили через швейцарську компанію Alchar Services SA. Контроль за якісними показниками вугілля виконує міжнародна компанія Incolab Services B.V., яка спеціалізується на проведенні незалежної експертизи, контролю та сертифікації, має акредитацію та атестацію в Україні.

«Тим часом українські шахти змушені створювати склади для зберігання вугілля газової марки власного видобутку. Наше вугілля майже в два рази дешевше закордонного. Якщо його не використовувати і подовгу зберігати на складах, воно окислюється й втрачає якість. Особливо під час спеки. Як це, наприклад, зараз відбувається на шахтах ДП "Селидіввугілля" або на копальні імені О. Стаханова ДП "Красноармійськвугілля", де через це час від часу змушені зупиняти роботу, або зменшувати обсяги видобутку. Бо для збагачувальної фабрики «Комсомольська», яка розташована на одному виробничому майданчику із шахтою імені О.Стаханова пріоритетною є переробка привозного вугілля. А своє залежане вугілля потім списують. Словом, створили собі така от корупційну схему і успішно нею користуються», - прокоментував цю новину голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Нагадаємо, брак вугілля українська енергетична система почала відчувати ще два роки тому, з літа 2014-го, коли на Донбасі розгорнулася повномасштабна війна. Відтоді ТЕС зі значними перебоями отримують паливо зі Сходу. Через дефіцит антрацитового вугілля в Україні йог почали імпортувати з ПАР, США, Австралії, Росії, Казахстану.

Наприкінці цьогорічної весни міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запевнив, що Україна в 2016-му не купуватиме вугілля в ПАР. А всього через два місяці потому, на початку серпня, він же заявив, що невдовзі до України прибуде судно з імпортним енергетичним вугіллям. Тепер же стало відомо, що воно південноафриканське і його до кінця 2016-го збираються завезти до України 300 тисяч тонн. Про ціну, за якою купують товар, не повідомляється.

www.kvpu.org.ua
Уголь профсоюз шахты шахтеры
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію